Ода продслужбе
Во все века ценилась дружба, Ведь верный друг не подведет, И хлебосольная продслужба Нас трижды в день к столу зовет |
Без ложки - спутницы солдата, Котла на пышущем огне, Без щей и каши трудновато И в мирный день, и на войне. |
В ученье и на поле боя, От первых ратей и полков Она не знает ни отбоя, Ни выходных, ни отпусков. |
Ласкаво просимо!
15 лютого - День виводу військ з Афганістану
- Деталі
- Створено: П'ятниця, 15 лютого 2019, 08:18
8 жовтня 1979 було позбавлено влади та вбито засновника Народно-демократичної партії Афганістану Нур Мухаммад Таракі.
Політбюро ЦК КПРС офіційно прийняло рішення про введення радянських військ в Афганістан і наданні Радянським Союзом Афганістану військової допомоги. 25 грудня 1979 в Афганістан були введені радянські війська у складі 40-ї армії під командуванням генерал-лейтінанта Юрія Тухарінова.
В ході військових дій була проведена операція по усуненню глави Афганської опозиції, що зайняв у результаті контрреволюційного перевороту пост глави Афганістану Хафізулли Аміна. Сталий режим в Афганістані після чергової зміни влади на чолі з Бабраком Кармалем виявився повністю залежним від радянської військової, технічної та фінансової допомоги.
Угруповання повстанців підтримували США та інші держави. У 1986 році в Афганістані відбувся черговий державний переворот, в результаті якого Мухаммед Наджібулла зайняв місце зміщеного Бабрака Кармаля. Мухаммед Наджібулла був обраний президентом Республіки Афганістан.
А влада СРСР і США в 1988 році домовилися про невтручання в справи Афганістану. Розпочате у травні 1988 року виведення військ з Афганістану закінчилося 15 лютого 1989 року. Групи радянських військ остаточно покинули цю країну.
Визнано, що введення радянських військ в Афганістан було невиправданою помилкою, якої припустилося тодішнє політичне керівництво СРСР. Але, як відомо, військові не обговорюють накази, а виконують їх. І безперечним є те, що абсолютна більшість воїнів - «афганців» гідно виконали свій військовий обов’язок, пройшовши страшні випробування, заплативши за це ціною свого здоров’я, а багато – віддавши життя.
Окрім Афганістану українці несли службу в Лівані, Угорщині, Єгипті, Іраку, Анголі, С’єрра - Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Югославії. Вони з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської відданості, героїзму та мужності.
Незалежна Україна 15 лютого офіційно вшановує День пам'яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виводу військ з Афганістану.
Щиро вітаємо воїнів – інтернаціоналістів, членів їх сімей з днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Від усієї душі бажаємо вам і вашим родинам добра і щастя, достатку, міцного здоров’я і довгих років життя, миру в Україні.
Вічна пам’ять воїнам, які загинули, до кінця виконавши свій військовий обов’язок.
Вашій увазі пропонується концерт присвячений виводу військ із Афганістану: https://www.youtube.com/watch?v=mCSTC1R9cXg