Новини

Пішов з життя Горобець В.Д.

       21 квітня 2016 року, після важкої хвороби, пішов з життя наш старший товариш і колега,  відважний офіцер, відданий патріот України і свого народу, перший начальник Центрального продовольчого управління Міністерства оборони України, учасник війни в Анголі та Афганістані полковник Горобець Василь Дмитрович.

 

Василь Дмитрович народився 26 серпня 1946 року в  Черкаській області.

В 1964 р., після 11-ти класів загальноосвітньої школи м. Звенигородка, поступив до Вольського воєнного училища тилу і в 1967 закінчивши його з відзнакою, був направлений для подальшого проходження служби в Групу Радянських військ у Німеччині,  де служив з 1967 до 1972 року на  різних посадах .

В період з 1972 по 1976 р. навчався у Воєнній  академії тилу та транспорту в Ленінграді.

Після навчання служив  в  Одеському воєнному окрузі на посадах старшого інженера з хлібопечення та начальника продовольчої служби  14 Армії в Кишиневі.

 В 1977р  рішенням МО СРСР був направлений у спеціальне відрядження в Республіку Ангола. За добросовісне виконання завдань   нагороджений  урядовими відзнаками  Міністерства оборони  Анголи.

На початку 1980 року з введенням Радянських військ в Афганістан був направлений у Туркестанський воєнний округ на посаду заступника начальника продовольчої служби Туркестанського воєнного округу. За  період служби в Туркестані він, виконуючи обов’язки, був у всіх гарнізонах на території округу  та у всіх гарнізонах на території Афганістану, зокрема, в Кабулі, Баграмі, Кандагарі, Газні, Гардезі, Кундузі, Джелалабаді, Шинданді,  Гераті, Поліхумрі та багато інших. Фактично із  10 років служби в ТуркВО протягом 4 років був в Афганістані.

В 1989 р. за бездоганну службу під час Афганської війни та активну участь в організації виводу Радянських військ на Батьківщину,  нагороджений орденом «За службу Родине в ВС СССР»  та медаллю ДРА  «От бдагодарного афганського народа».

З 1989 по 1992 рік проходив службу на посаді начальника продовольчої служби Західної Групи військ.

 З розпадом Радянського Союзу Василь Дмитрович повернувся в Україну і був  призначений на посаду начальника Центрального продовольчого управління МО України. Під його керівництвом закладався фудамент системи забезпечення Збройних Сил незалежної України.

В 1994 році наказом МОУ був звільнений з лав ЗС України за станом здоров’я.

Василь Дмитрович нагороджений чисельними урядовими нагородами за заслуги перед Батьківщиною.

 Василь Дмитрович прожив гідне життя. Він  завжди вирізнявся своєю щирістю, толерантністю, завжди був готовий до компромісів, а також вірним ідеалам   української нації.

Усі, хто знав Василя Дмитровича , любили і поважали його за чуйне ставлення до людей, велику душевну щедрість, мудрість і оптимізм.

Світла пам’ять про Василя Дмитровича назавжди збережеться в наших серцях.

Щиро співчуваємо родині і всім близьким Василя Дмитровича.

Відспівування і прощання з Горобцем Василем Дмитровичем відбудеться 22 квітня 2016 року в Храмі та території воєнного госпіталю, початок о 10 годині 30 хвилин. Поховання відбудеться в селі Синяк Вишгородського району Київської області.

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити